0
Shares
Pinterest Google+

Zarządzanie przez zmienne humory ciągle na czasie u Pana Olega. Jak znam takich szefów, to pewnie najlepiej się ekipie pracuje jak go nie ma. Ileż tego już było, rozstanie z Riisem (i Saxo Bankiem), zatrudnienie i wyrzucenie Bobby Julicha, pretensje do Contadora i Sagana, że nie jeżdżą wszędzie (i wygrywają oczywiście). O Aston Martinie dla Majki nie wspomnę. Przed obecnym sezonem ze współpracy zrezygnowała Hannah Grant, mając chyba dość kaprysów największej gwiazdy zespołu, Pana Tinkova, i rozpoczęła współpracę z Team Dimension Data.

hannah-rune
Hannah Grant i Rene Sorensen – jeszcze sielsko anielsko, w słynnym kuchniowozie, rok 2015

Tym razem chyląca się ku upadkowi ekipa poniosła straty ponownie w kuchni. Robotę rzucił były asystent Hannah Grant, a w tym sezonie szef kuchni Rene Sorensen. Zrobił to z dnia na dzień, w przypływie złości, w trakcie Criterium du Dauphine, oczywiście po rozmowie z szefem. Na swoim profilu FB zaznacza, że sprawa ma miejsce od ostatnich dni Giro i nie chodzi o „drobne sprzeczki, lecz groźby i inne niewybaczalne zachowania”. Problem polega na tym, że bez kucharza nie ma też tracka kuchennego, czyli całego zaplecza gastronomicznego teamu. Wóź nie jeździ oczywiście na każdy wyścig z drużyną, ale na tak ważny start jak we Francji był przewidziany, a planu B, jak na profesjonalny zespół przystało, oczywiście nie ma.

runetinkoffbilbao
Sorensen wiosną 2015, start Dookoła Kraju Basków

Co zatem je Alberto Contador i jego kompani? Otóż – proszę trzymać się foteli! – to co przygotuje mu oficer prasowy zespołu oraz pomagający mu Ivan Basso! Nie, to nie żarty. Jedna z największych gwiazd peletonu, w przededniu ostatniego być może w karierze Tour de France, w kluczowym momencie przygotowań i w trakcie prawdziwej batalii z zastępem asów na czele z Froomem i Porte, je dania ugotowane w nieprzygotowanej, hotelowej kuchni, które przyrządza rzecznik prasowy. Dobrze, że nie donoszą posiłków z McDonalda…

Wspomniany duet w akcji (Jacinto Vidarte + Ivan Basso):

Smacznego!

fotos: Hannah Grant Twitter (‏@dailystews) | velonews.competitor.com
Previous post

Uwaga, talent!

Next post

Po co jedzie Morkov

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.